رژیم میوه و سبزیجات

استفاده از میوه و سبزیجات در رژیم غذایی روزانه برای سلامت بدن بسیار ضروری است. یکی از رژیم های پر طرفدار رژیم میوه و سبزیجات است. عده ای برای لاغری و گروهی به عنوان سبک زندگی از این رژیم استفاده می کنند.
گیاه خواری انواع مختلفی دارد؛ یکی از آن‌ها، رژیم غذایی جنرال موتورز یا رژیم‌غذایی GM هست. که یکی از بهترین و پرطرفدار ترین برنامه‌ی غذایی برای کاهش وزن است. زیرا سریع‌ترین و طبیعی‌ترین راه برای کم کردن وزن را بدون مصرف مکمل‌های غذایی یا قرص‌های لاغری به شما پیشنهاد می‌دهد.

جنرال موتورز یکی از کمپانی‌های بزرگ تولیدکننده ماشین است که یک برنامه‌غذایی ارائه کرده است. این برنامه‌غذایی به ارتقاء سلامت کسانیکه در شرکت‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها و صنایع دیگر فعالیت دارند کمک می‌کند. این برنامه غذایی برای همه گروه‌های سنی مناسب است. خیلی افراد توانسته‌اند با این رژیم در یک هفته تا ۸ کیلو از وزن خود را پایین بیاورند.

کاهش وزن سریع در یک هفته

خیلی‌ از شما شاید تا امروز به دنبال راه‌های مختلف بوده‌اید که بدون سختی کشیدن وزنتان را پایین بیاورید. اگر اضافه‌وزنتان یکی از اصلی‌ترین نگرانی‌های شماست، برنامه‌غذایی جنرال‌موتورز می‌تواند پاسخی برای این مشکل شما باشد.

قدم اول

اولین کاری که لازم است انجام دهید این است که ذهنتان را برای این برنامه آماده کنید. زمانی می‌توانید در برنامه کاهش وزن موفق شوید که ذهنی آرام و کنترل‌شده داشته باشید.
این برنامه‌غذایی برای یک هفته است. در آن فقط می‌توانید از موادغذایی که تجویز شده استفاده کنید. اگر این رژیم را دقیق اجرا کنید می‌توانید بین ۵ تا ۸ کیلو از وزنتان را پایین بیاورید.

به این نکته توجه کنید در این رژیم اصلا گرسنه نباشید. گرسنگی کشیدن دقیقاً نتیجه عکس می‌دهد و در آخر، به جای اینکه وزنتان پایین آمده باشد، بالا هم خواهد رفت. این برنامه میزان و نوع دقیقی از مواد غذایی را به شما پیشنهاد می‌دهد تا مطمئن شوید که همیشه سیر هستید. حتما این سوال برایتان پیش آمده که چطور برنامه‌ غذایی که از آنها گرسنگی کشیدن نمی‌خواهد اینقدر موثر وزنشان را پایین می‌آورد. اما جای نگرانی نیست، فقط کافی است که به دستورات این برنامه‌غذایی گوش کرده و به دقت آنها را اجرا کنید.


										رژیم جنرال موتورز

برنامه کلی در یک نگاه

روز اول:

 •  انواع میوه (به جز موز)
 • خوردن هندوانه، طالبی یا خربزه (میوه های جالیزی آبدار مناسب است)
 •  ۸ تا ۱۲ لیوان آب

روز دوم:

 • سیب زمینی کوچک اوایل روز
 • سبزیجات خام یا پخته بدون روغن (کاهو بهترین گزینه)
 • ۸ تا ۱۲ لیوان آب

روز سوم:

 • انواع میوه بجز موز
 • سبزیجات پخته یا خام بدون روغن (بجز سیب زمینی)
 • ۸ تا ۱۲ لیوان آب

روز چهارم:

 • ۸ عدد موز متوسط
 • ۳ تا ۴ لیوان شیر بدون چربی
 • ۸ تا ۱۲ لیوان آب

روز پنجم:

 • ۶ عدد گوجه فرنگی
 • یک فنجان برنج قهوه ای یا دو وعده مرغ یا گوشت یا ماهی (۵۶۰ گرم گوشت)
 • ۱۲ تا ۱۵ لیوان آب

روز ششم:

 • یک فنجان برنج قهوه ای یا ۵۶۰ گرم گوشت
 •  سبزیجات خام یا پخته بدون روغن (بجز سیب زمینی و گوجه فرنگی)

روز هفتم:

 • یک فنجان برنج قهوه ای
 • انواع سبزیجات
 • انواع میوه

رژیم لاغری ۷ روزه برای کاهش وزن حداکثری

اولین روز: میوه‌های تازه

روز اول، مهمترین روز این رژیم لاغری است. چون تازه می‌خواهید در دنیایی قدم بگذارید که بفهمید چطور می‌توانید وزنتان را پایین بیاورید. این رژیم می‌گوید که روز اول برنامه شما باید مختص میوه‌ها باشد. می‌توانید تا هر اندازه‌ای که می‌توانید از هر میوه‌ای که دوست داشتید به جز موز بخورید. میوه‌هایی مثل هندوانه و طالبی بسیار عالی هستند. همچنین باید بین ۸ تا ۱۲ لیوان آب مصرف کنید و واقعاً به هیچ ماده‌غذایی دیگری دست هم نزنید، حتی سبزیجات خام یا پخته. اگر می‌خواهید این برنامه برایتان موثر باشد، فقط باید در طول روز اول از انواع میوه‌های مختلف تا جایی که دوست داشتید استفاده کنید. هر زمان که احساس گرسنگی کردید یک میوه بخورید و البته آب بنوشید.


										رژیم میوه و سبزیجات سالم پیکا

										روز دوم جنرال موتور

دومین روز: سبزیجات

روز دوم این امکان را به شما می‌دهد که در طول روز تا جایی که دوست دارید سبزیجات خام یا پخته مصرف کنید. البته دقت کنید که برای پختن سبزیجات به هیچ عنوان نباید از روغن استفاده کنید. دقت کنید که سیب‌زمینی هم جز‌ء این سبزیجات به حساب می‌آید و بهتر است آن را به صورت آب‌پز یا بخارپز در ابتدای روز مصرف کنید که کربوهیدرات آن در طول روز بسوزد و مصرف شود. در روز دوم بهتر است از این سبزیجات استفاده کنید:
لوبیا پخته، هویج خام یا پخته، بروکلی، خیار، کاهو، کلم پخته و خام و امثال آن.
البته دستگاه گوارشتان در این روز کمی متفاوت‌تر از روزهای عادی عمل خواهد کرد و ممکن است دفعات بیشتری به دستشویی بروید. یادتان نرود که ۸ تا ۱۲ لیوان آب روزانه‌تان را روز دوم هم حتماً مصرف کنید.

سومین روز: سبزی و میوه

روز سوم برنامه‌ غذایی جنرال موتورز به شما اجازه می‌دهد کل روز هم از سبزیجات و هم میوه‌ها استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که سیب‌زمینی را از سبزیجات و موز را از میوه‌ه حذف کنید. می‌توانید صبح رژیم میوه و عصر رژیم سبزیجات را داشته باشید و یا برعکس. ترکیب اینها با هم به خود شما بستگی دارد. مصرف ۸ تا ۱۲ لیوان آب را فراموش نکنید.


										رژیم لاغری جنرال موتورز

										جنرال موتورز

چهارمین روز : موز و شیر

روز چهارم شاید برای خیلی‌ها جذاب باشد. در طول روز می‌توانید ۸ عدد موز و تا ۳ لیوان شیر مصرف کنید. ممکن است نگران شوید که شاید این برنامه باعث گرسنگی‌تان شود اما برعکس آخر روز کاملاً احساس سیری خواهید داشت. باید این سهم موز و شیرتان را طوری در طول روز تقسیم کنید که به هیچ عنوان در هیچ ساعتی احساس گرسنگی نکنید. مثلاً یک عدد موز و یک لیوان شیرتان را صبح، یک لیوان شیر و چند عدد موز را در ظهر، ۳ عدد موز را عصر و یک لیوان شیر و باقیمانده موزها را شب مصرف کنید. اگر این برنامه را رعایت کنید به هیچ عنوان در طول روز احساس گرسنگی نخواهید کرد.

پنجمین روز: مهمانی رژیمی

روز پنجم روزی است که می‌توانید کمی برای خودتان میهمانی بگیرید. در این روز می‌توانید یک فنجان برنج برای ناهار و شش تا هفت گوجه فرنگی در طول روز بخورید. جای برنج می تواند ۵۶۰ گرم گوشت (ماهی یا مرغ) در دو وعده مصرف کنید. از آنجا که احتمال دارد در بدنتان میزان بالایی اسید اوره تولید شود، بهتر است مصرف آب را به ۱۲ تا ۱۵ لیوان برسانید.


										رژیم میوه و سبزیجات

										رژیم لاغری

ششمین روز رژیم لاغری : یک فنجان برنج

در این روز هم این امکان را دارید که برای ناهار یک فنجان برنج مصرف کنید یا بجای برنج ۵۶۰ گرم گوشت استفاده کنید.  باقیمانده روز را مثل روز سبزیجات بگذرانید. دقت کنید که در این روز هم بین ۸ تا ۱۲ لیوان آب بنوشید. مطمئناً در این احساس سبکی بیشتری می‌کنید و جای شک نیست که دستگاه گوارشتان هم تقویت شده است.

هفتمین روز: بهترین روز هفته

این آخرین روز برنامه‌غذایی جنرال موتورز است. در این روز اجازه دارید یک فنجان برنج (۱ پیمانه نپخته) و هر چقدر دوست دارید سبزیجات و آبمیوه موردعلاقه‌تان (بدون شکر) را بخورید. این بهترین روز کل هفته‌تان خواهد بود.
مطمئناً متوجه کاهش وزن بسیار خوبی در بدنتان خواهید شد. این رژیم علاوه بر لاغری فواید دیگری هم دارد. مثل:

 • پاک سازی بدن
 • شفاف شدن و طراوت پوست
 • عملکرد بهتر دستگاه گوارش
 • از بین رفتن یبوست
  بهترین چیزی که نصیبتان می‌شود این است که بین ۵-۴ کیلو یا حتی بیشتر وزن کم کرده‌اید. برای همه آنهایی که برای کم کردن اضافه‌وزنشان به خودشان گرسنگی می‌دهند این سالم‌ترین و سریع‌ترین راه برای پایین آوردن وزن است.


										رژیم میوه و سبزیجات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Website Field Is Optional.

CommentYour Message
NameYour Name
EmailEmail
WebsiteWebsite